Äritarkvara Directo kasutus

Askendo: paljud ettevõtjad saaksid oma äritarkvara paremini kasutada

Ajal, mil tehnoloogiahiiud teavad kasutajatelt kogutud andmete põhjal nende tulevasest käitumisest rohkem, kui viimased ise, on äris kogutavate andmete analüüs ebaõiglaselt tahaplaanile jäänud. Paljud juhid ei teagi olulisi võimalusi, mida nende käsutuses olev tööriist pakub. Directo edasimüüjana on Askendo raamatupidamisbüroo vedanud paljude klientide äritarkvara juurutusprojekte ning koolitanud kasutajaid. Raamatupidaja teeb aruanded Raamatupidamises on tarkvara kasutamine … Loe edasi »

raamatupidamisteenus

Miks valida raamatupidamisteenus?

Teenusepakkuja tugev raamatupidamise- ja maksualane kogemuste pagas Raamatupidamisbüroo raamatupidaja puutub igapäevaselt kokku väga erinevate majandustehingute kajastamisega ning nendega seotud maksukaasuste lahendamisega. Tal tuleb selgitusi anda nii kliendile, kui ka audiitorile. Samuti kuulub ülesannete hulka kliendi esindamine suhetes maksuhalduriga. Niisugune töö mitmekülgsus nõuab raamatupidajalt pidevat iseseisvat tööd enesetäiendamise kallal. Büroo professionaalide meeskonnas üksteist konsulteerides, on vastuste … Loe edasi »

raamatupidamisteenus

Raamatupidamisteenus liigub üha suurematesse ettevõtetesse

Äritarkvara ja e-teenuste toel efektiivsemaks muutunud raamatupidamine on oluliselt vähendanud raamatupidaja tööd. Palju räägitud raamatupidajate arvu vähenemise kõrval muutusid lihtsad ja informatiivsed juhtimisaruanded äkki mõistlikult kättesaadavaks. Ometi ei ole see suurepärane tööriist veel paljude ettevõtjateni jõudnud. “Ka Sinu pearaamatupidajal võib olla abi meeskonnast, kes lahendab igapäevaselt rohkem keerulisi olukordi, kui iial ühes ettevõttes ette võib … Loe edasi »

raamatupidamise

Raamatupidamine vajab kontrolli

Raamatupidamisteenuse kasutamisel võib teenusepakkuja jagada rohkem vastutust, kui töölepinguga raamatupidaja. Ometi ei kaota see juhatuse vastutust raamatupidamise eest. Anname siinkohal juhised lihtsama kontrolli tegemiseks, mis ei vaja raamatupidamise alaseid teadmisi. Erinevate ettevõtete raamatupidamiste üle võtmisel kohtame sellise kontrolliga ilmnevaid vigu ebamõistlikult sageli. Kui soovid raamatupidamist kontrollida ilma järgnevasse süvenemata, siis telli meilt raamatupidamise kontrolli teenus. … Loe edasi »

Tegeliku kasusaaja määramine

Alates 01.09.2018 on kõigile Eestis registreeritud äriühingutele pandud kohustus avaldada äriregistris ühingu tegelik kasusaaja. Tegelike kasusaajate avaldamata jätmine või valeandmete tahtlik avaldamata jätmine on karistatav märkimisväärse rahatrahviga. Tegeliku kasusaaja tuvastamine Ilmselt on suurema osa Eesti äriühingute puhul tegelikuks kasusaajaks füüsilisest isikust osanikud, kelle osalus ületab 25%. Samuti sidus- või emaettevõtte osanikud, kes läbi teise äriühingu … Loe edasi »

maksumuudatused

Maksumuudatused 2018: tee õiged valikud

Valitsuse poolt vastu võetud ja enamasti 2018. aasta algusest kehtima hakkavad maksumuudatused mõjutavad oluliselt pea kõiki ettevõtjaid ja töötajaid. Anname soovitusi valikute ning vajalike ettevalmistuste tegemiseks. Suurema osa ettevõtjate jaoks on tegemist olulise maksutõusuga vaatamata Rahandusministeeriumi katsetele kajastada seda ettevõtja soovidega arvestamisena. Eraisiku maksuvaba tulu Eraisiku maksuvaba tulu maksimummäär tõuseb 500 euroni ja võib kõigist … Loe edasi »

tulumaksuvaba miinimum

Tulumaksuvaba miinimum – tööandja mure

Tulumaksuvaba miinimumi arvestamise reeglid muutuvad oluliselt alates 2018. aasta algusest. Tööandjad saavad õigeaegse valmistumisega oma elu lihtsamaks teha. Võta töötajatelt uus maksuvaba tulu avaldus Soovitame enne uut aastat võtta kõigilt töötjatelt uus maksuvaba tulu avaldus. Avalduses valib töötaja kolme võimaluse vahel, kus tööandja: arvestab maksuvaba tulu lähtuvalt töötajale tehtavatest väljamaksete suurusest; arvestab maksuvaba tulu töötaja … Loe edasi »

Kaugel asuv raamatupidamine on lähemal

Kaugel asuv raamatupidamine on lähemal

Raamatupidamine on paljude silmis iseenesest mõistetavalt kontoritöö. Tänased tehnilised võimalused ja töövõtted muudavad seda kiiresti. Kaasaegne raamatupidamine on kiire ja paindlik, varustades juhti olulise infoga, teavitades seejuures võimalikest riskidest. Juhid ei ole aga sageli mõelnud kaotatud tööajale, mille põhjustas suvalisel ajal sisse astunud raamatupidaja, kes katkestas juhi mõttelõnga strateegilise küsimuse lahendamisel. Vaid kontoris korraldatud raamatupidamine on aegunud mõtteviis … Loe edasi »

Raamatupidamise hind soodsamaks

Raamatupidamise hind soodsamaks

Äripäev soovitab oma hiljutises juhkirjas ettevõtjatel hindu tõsta. Üldine hinnatõus mõjutab paratamatult püsikulusid, mille osaks on muuhulgas raamatupidamine. Mitmed ettevõtjad loodavad kõrges konkurentsis raamatupidamisteenuse hinna püsimisele. Palgalise raamatupidaja kasvavast palgaootusest pole aga lõpuks pääsu. Nii ei pruugi odava tarkvara, madalapalgalise raamatupidaja või kõige soodsama teenusepakkuja kasutamine anda kaugeltki soodsaimat tulemust. Raamatupidamise hind koosneb erinevatest osadest … Loe edasi »

Firmaautode maks on valitav

Firmaautode maks on valitav

Kavandatav kilovati põhine firmaautode maks võib oluliselt tõsta ettevõtte maksukulu, millest hiljuti oma blogis kirjutasime. Teatud juhtudel paratamatuna kaasneva maksutõusu tõttu väärivad alternatiivsed võimalused kaalumist. Firmaautode maks ei sõltu kasutuse mahust Uues maksusüsteemis plaanitakse maksustada mootori võimsust arvestamata auto kogukasutust ja selle kasutust erasõitudeks. Nii jäävad kaotajaks need, kelle auto võimsuse ja hinna jagatis on … Loe edasi »